Seramik Standı

  • Seramik Standı
  • Seramik Standı

Seramik Standı

Seramik Standları

Seramik grubu ürünler, mağazalarda teşhiri en zor olan ürünler arasında yer alır. Çok ağır olmaları ve geniş alanlarda sergilenmesi gerektikleri için Seramik Standları, farklı seramik modellerini sergileyecek şekilde tasarlanmalıdır. Genel olarak iki farklı tipte Seramik Standı Tasarımı mümkündür.
Birincisi, ürünleri teşhir eden arkalı önlü iki yüz halinde üretilen panellerin kitap sayfası şeklinde sağa sola çevrilebilmesine dayalı Seramik Standı tasarımı.
İkincisi de seramiklerin üzerinde sergilendiği, tek yönlü (ürünler üstte sergilenecek şekilde) ve birbiri üzerinde kayabilen Kayan Raflı Seramik Standları.
Seramik standı üretiminde tek tercih metal olmalıdır. Ahşap türündeki malzemeler ancak kaplama olarak kullanılmalıdır. Ürünler çok ağır olduğu için uzun ömürlü ve sahada güvenilir şekilde kullanılacak Seramik Standlarının kesinlikle metalden üretilmesi tavsiye edilir.
Seramik Standları büyük ebatlarıyla sahada en çok yer kaplayan teşhir ürünleridir. Hem boy hem genişlik hem de geriye doğru derinliği çok büyük olduğu için, tasarım esnasında sahadaki fiziksel durum göz önünde bulundurulmalıdır.