Tekerlekli Stand

  • Tekerlekli Stand

Tekerlekli Stand

Sergileme sistemleri sektöründe tasarımı ve üretimi yapılan standları daha önceki yazılarımızda malzemelere göre, kullanım tipine ve farklı sektörlere göre ayrımını yapmıştık.

Bu yazımızda ise ürün teşhir standlarını mobilitelerine göre ayırmaya çalışacağız.

Sabit Standlar

Zemin bağlantısını sabit bir ayakla yapan, konumlandırıldıkları yerden hareket etmemesi üzerine tasarlanmış ve üretilen standlardır.

Tekerlekli Standlar

Bulunduğu satış noktasında yer değiştirebilen, mobilitesi yüksek standlardır.

Tekerlekli Standların Kullanım Avantajları

Tekel bayileri, nalburlar, büfe, eczane kozmetik mağazaları, turizm bölgelerindeki hediyelik eşya mağazaları gibi bir çok nokta, teşhir alanını arttırmak için teşhir ürünlerini sabah dışarı çıkarır, akşam noktaya geri alır. Tekerlek, standların gün aşırı içeri- dışarı taşınmasını kolaylaştırır. Bunun yanında tekerlekli standlar, süpermarketler ve gros marketler gibi geniş satış noktalarında mobil olarak istenen noktaya kolayca taşınabilir. Tekerlekli stand kullanılan mağazalarda ortak alan temizliği daha kolay yapılır.

Tekerlekli Stand Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Tekerlekli stand doğru kullanıldığında satış operasyonuna esneklik sağlarken, yanlış tercih edilen tekerlekli standlar kısa zamanda kullanılamaz hale gelebilir. Serbestçe 360 derece dönebilen sarhoş tekerlekler kolay kırılır. Bu nedenle eğer ağır teşhir yapılacaksa tekerlekli stand kullanımı çok önerilmez. Ağırlığı fazla olan standlarda sabit eksenli tekerlek kullanarak tekerlekli stand üretmek de etkili bir yöntemdir. Bu tür tekerlekler sarhoş tekerlerden çok daha dayanıklıdır.