Ayaklı Stand

Ayaklı Stand

Ayaklı Standlar’ın avantajları nedir?

Ayaklı standlar, sahada satış amaçlı olarak en sık tipte kullanılan standlardır. Yüksek ürün sergileme kapasiteleri, görsel algılanırlığının yüksek olması ve satış noktasına ekstra teşhir alanı sağlaması sebepleri ile ürünün ve markanın öne çıkarılmasında en çok kullanılan standlardır.

Ayaklı Standlar Hangi Malzemelerden Üretilir?

Ayaklı standlar başta metal, ahşap, plastik gibi stand üretiminde en çok kullanılan malzemelerin yanında, karton, re-board, PP, PVC gibi malzemelerden de üretilebilir.

Demonte ayaklı atand

Ayaklı stand üretiminde kullanılacak malzemenin seçilmesinde, standın sahada ne kadar uzun süre kullanılmasının planlandığı, standla ilgili estetik beklentiler ve stand için ayrılmış birim bütçe gibi unsurlar öne çıkmaktadır.

Ayaklı Stand Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Bir ayaklı stand projesinde önce standın tasarımının yapılması gerekir. Bu esnada müşterinin standla ilgili beklentileri öne çıkar. Tasarımın müşteri tarafından onaylanmasını takiben, standda kullanılan malzemelerin maliyet toplamı, üretim proses maliyetleri ve kaç adet stand üretilmesinin planlandığı gibi parametrelere göre stand fiyatı belirlenmiş olur.

Ayaklı Stand Projelerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

Demonte olarak üretilecek ayaklı standlar, şirkete lojistik avantaj sağlayacaktır. Her geçen gün sektörde yeni demonte stand sistemleri geliştirilmektedir. Doğru senaryolandırılmış bir stand projesi sahada gayet uygun bir bütçeyle pratik olarak kurulup binlerce noktaya kolayca dağıtilabilecek stand temin edilebileceği gibi, yanlış planlama neticesinde sahada büyük bütçeler çöpe gidebilir.

Ayaklı stand projelerinizle ilgili daha detaylı bilgi için lütfen bizi arayın.

Ayaklı Stand Tasarımı Örnekleri

Tasarımdan Üretime Bir Standın Anatomisi

Lifechek Ürün Standı

ayaklı stand tasarımı

Sensodyne Ayaklı Diş Macunu Standı

Sensodyne için 2010 yılında üretilen metal diş macunu standı, o yıl düzenlenen “Ambalajın Ay Yıldızları” tasarım yarışmasında ikincilik ödülü aldı. Toplamda 300 adet üretilen standlar beğeniyle sahada kullanıldı.

Durex Spiral Gövdeli Ayaklı Ahşap Stand

Sıradışı gövde tasarımı ve ahşap kesitlerinden çıkan pleksi yüzgeçlerle sahada göz alıcı algıya sahip Durex standı, görünümüne ve kozmetik özelliklerine göre oldukça ekonomik fiyatıyla yüksek adette üretime olanak tanımaktadır. Tasarım, Türk Patent Enstitüsü’nce tasarım tescili korumalıdır. Spiral şeklinde aşağıya dönerek inen ana gövde her rafı ayrı açılarda tutarak sıradışı bi görsellik kazandırmaktadır.
Gövde: 18mm. mdflam üzeri dijital baskı

druex patentli tasarım

Patentli tasarım. İzinsiz kullanılması ve üretilmesi suçtur.

Knorr Branda Tutuculu Metal Gövdeli Ayaklı Stand

Patenti Doa Sense’e ait olan taşıyıcı metal sistem, branda malzemeden tutucuyla standı konvansiyonel yöntemin aksine rafları üstten tutarak sıradışı bir görsel algı sağlamaktadır. Raf yükseklikleri, raflar arası mesafe ve toplam boy ayarlanabilmekte, raf ölçüleri ambalaja göre özel olarak ayarlanabilmektedir. Bu örnekte raf üzerindeki ahşap doku UV baskı ile yapılmıştır.

Knorr Ayaklı demonte

Patentli tasarımdır. İzinsiz kullanılması ve üretilmesi suçtur.

Knorr Ayaklı Stand

Efe Rakı Işıklı Pleksi Rakı Standı

İçinde gizli çelik konstruksiyon olan standların tüm yüzeyleri içten aydınlatmalı 5mm. pleksiglastan imal edilmiştir.

PrinceCaffe Ayaklı Standları

Kosova’nın en büyük kahve markası olan PrinceCaffe ürünleri için tasarlanan ayaklı ahşap, metal ve tel standlar.

 

Chicco Ayaklı Vakum Stand

Ana gövde 3mm. polistren kesim, rafları özel olarak vakumda şekillendirilmiştir. En alttaki tekmelik, alt rafın altına doğru kıvrılmıştır.

Chicco Ayaklı Ürün Standı

Bigjoy Ayaklı Ahşap Stand

bigjoy ayaklı ahşap stand

satış standı

Bigjoy için tasarımını ve üretimini yaptığımız standın rafları ürün ambalajlarına göre özel açıda ana gövdeye monte edilerek en uygun teşhir açısını sağlamaktadır. Alın kısmındaki özel kesimli logo harfler tek tek şablonla monte edildi. Yanlardaki yay şeklindeki ahşap parçalar, hem ana gövdenin sallanmasını engellemekte, hem de her rafı ana gövdeye sağlam şekilde tutunmasını sağlamaktadır. Doa Sense standları satış noktalarında adrese teslim ederek dağıtımını da üstlenmişti.

Zade|Vital Ayaklı Ahşap Eczane Standı

Zade Vital ürünleri piyasaya yeni çıktığında, ürünlerin kalitesini ortaya koyan çok şık ayaklı teşhir standı talebi ile tasarlanan standları, ürün gruplarına göre farklı renklerde Lake Boya ile boyandı. Komple pleksiglas raflar, teleskobik alt baza çekmecesi, ahşap kasa ambalaj, serigrafi alın görseli. Ağır ve kırılgan olan standlar sahaya zarar görmeden gidebilmesi için özel ahşap kasalarla sevk edildi. Her raf, Zade Vital’in ürün gruplarına ve ambalaj ölçülerine göre özel olarak tasarlanan ürün dizilim planlarına göre monte edildi.

 

ZadeVital Ayaklı Stand

Ayaklı Turşu Standı

Nivea ve 8X4 Vakum Ambalajlı Metal Ayaklı Stand

Her iki marka için benzer tipte üretilen standların ana gövdesinde, ambalajların büyütülmüş yarım gövde formunda vakumda şekillendirilmiş plastik parçalar özel olarak gövdeye eklendi.

Penti Ayaklı Çift Yüzlü Orta Alan Standları

Somfy Ayaklı Aksesuar Standı

Malzeme: Kompozit Alüminyum Gövde
Ölçüler: 80 cm. genişlik X 200 cm. yükseklik
Baskılar: Dijital baskılı folyo
Otomatik perde motoru aparatlarının teşhiri için tasarlanmış ve iki parti halinde üretilmiştir.

Dunlop Çizme Standı

Malzeme: Metal
Boya: Elektrostatik Toz Boya
Görsel: 3mm. dekota üzeri dijital baskılı folyo
Ambalaj: Koli
Dunlop markalı plastik çizmelerin teşhiri için kullanılmaktadır.

Dove Ayaklı Orta Alan Standı

Dove ürünlerinin sahada premium segmentte teşhiri için daire şeklinde tasarlanan Dove demonte pasta stand.

Dove Ayaklı Stand

Dove orta stand

Üstten tek bir kelebek vidayı sıkarak standın tüm montajı 1dk. içinde tamamlanmaktadır.

Tuborg Demonte Ahşap Orta Alan Standı

Bu projede tasarlanan raf ve ana gövde bağlantı detayı, daha sonra yukarıdaki Dove projesinde de kullanılmıştır. En alttan üste kadar devam eden tek parça metal bir parça kelebek vida ile sıkıştırılarak çok sağlam bir şekilde monte edilmektedir. Ana malzeme 18m. mdf, ara bağlantı parçası vidalı saplamadır. Tamamı demonte olarak kutu içinde sevk edilmiştir.

Cappy Demonte Ayaklı Ahşap Stand

Tek bir seviye raf olarak modüller halinde üretilen standın modülleri üst üste konarak stand istenen yükseklikte ayarlanabiliyor. En üst alın görseli ayrı bir modül olarak ekleniyor. Bu standla ilgili diğer tüm detaylara ulaşmak için tıklayın.

Durex Işıklı Eczane Standı

Durex’in dermokozmetik eczane noktaları için tasarlanan stand, üretimin ardından verilen dağıtım listesine göre eczanelere Doa Sense tarafından teslim edildi. Raf önlerindeki bariyerler raf içinden gizli aydınlatmalı 8mm. pleksiglas üzeri ters UV baskı.

GSK Tailor Made Eczane Orta Alan Standları

Glaxo Smith Kline tüketici sağlığı ürün gamına ait markaları olan Sensodyne, Corega ve Parodontax ürünlerinin her yüzde ayrı şekilde teşhiri ve satışının yapılabildiği Eczane Orta Alan Standı.

Signal Dentist Ayaklı Stand

Signal ürünlerinin diş hekimi kliniklerinde premium teşhiri için üretilen Signal Dentist Stand. Ana gövdesi 18mm. Mdflam’den üretilen standın gövdesinde dijital baskı, header kısmından da akrilik üzeri ters UV baskı tekniği kullanılmıştır. Kaide gövdesi lake boya ile boyanmıştır.

GreenWorld Ayaklı Ahşap Oda Kokusu Standı

GreenWorld ürünlerinin tamamıyla kategori teşhiri yaratmak üzere üretilen standın ana gövdesindeki her parça ayrı olarak CNC kesimlidir.

Singer Bayi Standı

Singer marka dikiş makinelerinin bayilerde ve satış noktalarında teknolojik altyapısını ön plana çıkaracak şekilde tasarlanan Singer Ayaklı Bayi Standı.

Sifar İlaç Ayaklı Metal Stand

Sifar İlaç’ın balık yağı grubu ürünlerinin eczanede teşhirine yönelik üretilen ayaklı metal stand.

Durex 8mm. Demonte Ayaklı Stand

Standın gövdesi tamamen 8mm. mdf’den imal edilerek demonte olarak sevk edilmiştir. Bağlantı parçaları 8mm. malzemeye zarar vermeyecek şekilde üretilmiştir.

Majix Ahşap Ayaklı Stand

Yan gövdelerinin sıra dışı kesimi ile dikkat çeken bir form yakalanmıştır.

Durex Ayaklı Stand

Standın raflarının iç kısmını ve header kısmını aydınlatan ledler tamamen gizlenmiştir.

BIC Tel Stand

Blister tarzı ambalajlı BIC traş bıçağı standı.

Capatect Mantolama Grubu Ürün Teşhir Standı

Doa Sense tarafından üretilen standların üzerine, deneyimli Capatect mantolama ustaları tarafından demo uygulama yapıldı.

Joker Araç Kokusu Standı

Standın alt kısmındaki kırmızı renkte gizli aydınlatma, modifiye araç hissini güçlendirmek amacıyla kullanılmıştır.

Solda: BMI ölçü aletleri metal stand, Sağda: Lifechek elektronik sağlık ürünleri standı.

Meguiars Karton Stand

Tayaş Metal Şekerleme Standı

Tüm gövdede metal malzeme kullanılmış, elektrostatik toz boya ile boyanmıştır.

Rowenta Ütü Standı

Petek şeklinde üretilen ana gövdenin malzemesi ahşaptır. Sırt kısmı 8mm. mdf’den imal edilmiştir.

BIC Karton Gövdeli Ayaklı Metal Stand

Düşük segmentteki ürünlerinin sergilenmesi amacıyla olabildiğince ekonomik üretim çözümlerinin tercih edildiği stand yüksek adette üretilerek tüm Avrupa’ya sevk edilmiştir.

Solda: Olivos Organik Kuru Meyve Standı, Sağda: Hünnap Vakum Standı

Ayaklı Motoryağı Standları

Nobel Ayaklı Stand

Ana gövdesi tamamen ahşaptan üretilen stand, Tylolhot ürünlerinin eczane kanalında penetrasyonunu arttırmak amacıyla üretilmiştir. Kış sezonunda yeni lansman görselleriyle üretilen Tylolhot Ayaklı standları, toplamda 1000 adet üretilerek palet üzerinde teslim edildi. Doa Sense proje kapsamında stand üretiminin yanında stand lojistiği, Türkiye dağıtımı ve noktaya teslimleri konusunda Nobel İlaç’a rehberlik etti. Rafları gerçek limon kasasından üretilen standların raf önlerinde PVC raf önü görseleri ile teslim edildi.

Tefal Ütü Standı

Malzeme: Ahşap baza, 5mm. dekota üzeri dijital baskı giydirmeli ana gövde.
Ölçüler: 60 cm. X 60 cm. X 165 cm.

Tefal marka ütülerin elektronik marketlerde palet teşhir yapması için tasarlandı.

Proje sonundaki elektronik mağaza kanalındaki satış artışı, Tefal satış ekibince de teyid edildi.

Tefal Orta Alan Standı

İdol Ayaklı Ahşap Şarap Standı

İdol şaraplarının Horeca’larda ideal şekilde stoğunun ve teşhirinin yapılabildiği, masif çamdan üretilmiş ahşap standlar.

İdol Ahşap Şarap Standı

Ayaklı Fırça Standı Örnekleri

Fırça Standları

Ayaklı Sprey Boya Standları Örnekleri

 

BIC Shop in Shop Metal Standlar

Doa Sense, BIC’in Türkiye başta olmak üzere tüm Avrupa, Rusya ve Orta Doğu pazarındaki operasyonunun senelerdir uluslararası tedarikçisidir. Türkiye’de 2010 yılından beri Shop in Shop standlarını üretmektedir. Bu projeyle ilgili daha detaylı bilgi ve tüm fotoğraflar için tıklayın.

Shop inShop Tekli standlar

BIC Shop in Shop standları tekli kullanım.

BIC Shop in Shop Standları

BIC Shop in Shop standlarının 3’lü ve 4’lü kullanımı

Kerassu Ayaklı Ahşap Stand

 

Solda: Alligator Duvar Kağıdı Standı, Sağda: Kervan Şekerleme Standı

Cif Orta Alan Pasta Standı, L’Carina Epilasyon Ürünleri Standı

Tefal Tava Tencere Standı

Tefal markalı tencere ve tavaların Tefal Showroomlarında, AVM satış noktalarında ve bayilerde satışı ve sergilenmesi amacıyla üretilen standın ana gövdesi ahşap, askıları paslanmaz ve raf sistemi yüksekliği ayarlanabilecek şekilde üretilmiştir.

Slammer Dönerli Orta Alan Standı

Slammer marka oyuncakların mağazalarda dönerli şekilde teşhir edilmesi amacıyla üretildi.

Solda: SomaFix sprey boya standı, Sağda: SomaFix silikon standı

Soldan sağa, 1: Elite Ayaklı Polipropilen Stand, 2: Kozmetik stand, 3: Black Gold Tea Ayaklı Ahşap Stand

Solda: GP Batteries Metal Stand, Sağda: BIC Metal Stand

Tel Stand Örnekleri

Tombiş Kuruyemiş ve DYO Boya ürünlerinin teşhiri için farklı dönemlerde üretilen ayaklı stand örnekleri

ayaklı metal stand

Solda: Stern Metal Stand, Sağda: Patos Tel Cips Standı

Filli Boya Ayaklı Silikon Stand

Solda: Nova Plastik Metal Stand, Sağda: Big Master Ayaklı Nalbur Standı.

Katia Orta Alan Çorap Standı

 

Aymeks demonte metal stand

 

Anadolu Tohum için üretilen Metal Tohum Standları, Adidas için üretilen bir stand örneği.