Gondol Giydirme

  • Gondol Giydirme
  • Gondol Giydirme
  • Gondol Giydirme
  • Gondol Giydirme
  • Gondol Giydirme
  • Gondol Giydirme

Gondol Giydirme

Gondol ve Gondol Giydirme Nedir?

Gondol, hipermarketlerde reyon bloklarının başı ve sonunda, reyon raflarına dik ve yatay ana koridorlara yüzü dönük olan reyonun en uç kısmındaki raf modülüne verilen addır.

Satış noktalarında en yoğun trafik gondolun önündeki ana koridorlardan aktığı için, gondollarda genellikle kampanyalı indirim ürünleri satılır. Tüketiciler tarafından görünürlüğü yüksek olan gondol üniteleri genelde en yüksek cironun edinildiği satış modülleridir.

Gondol Giydirme, yukarıda detaylı olarak tarif edilen gondol ünitelerine görsel giydirme uygulamasıdır.

Gondol Giydirme projelerinde genellikle giydirme yapılacak gondolun ölçüsü alınarak noktaya özel olarak baskı ve montaj yapılmalıdır. Bu nedenle Gondol Giydirme projelerinde tercih edilecek stand tedarikçisinin kendine ait saha montaj ekibinin bulunması mantıklı olacaktır.

İstinye Carrefour’da Finish için uygulanan ışıklı Gondol Başı Giydirme

Gondol Giydirme, genellikle forex (dekota) üzeri dijital baskılı görsellerle yapılsa da, markanın ya da ürünün kimliğine uygun olarak ya da sahanın fiziki şartları gereği ahşap, metal ya da pleksi malzemeler de kullanılabilir. Karton baskı uzun ömürlü değildir. Uygulandığı alanda çoğu zaman estetik bir çözüm değildir. Büyük yüzeyli baskı alanlarında kolaylıkla bükülüp deforme olacağı için Gondol Giydirme projelerinde karton baskılar uygun malzeme tercihi olmayacaktır.

Işıklı Gondol Başları

Raf bariyeri kesitten gizli led aydınlatmalı ışıklı Gondol Giydirme örneklerinin son dönemde sahada kullanımı yaygınlaşmaktadır. Sıra dışı ışıklı görüntüsü ürüne rafta görsel değer katmaktadır.