Havuz Stand

  • Havuz Stand
  • Havuz Stand

Havuz Stand

Perakende sektöründe şirketlerin satış noktalarında ürünlerinin satışını arttırmak ve marka değerini arttırmak için ne tip standlar kullandıklarını daha önceki yazılarımızda paylaştık. Firmalar belli ürün gruplarındaki ürünlerini genelde, ambalaj özelliklerine göre özel olarak tasarlanmış standlarda sergiler.
Ancak bunun yanında, özellikle hızlı tüketim sektöründe firmalar p.o.p. noktalarında (Point of Purchase- Satınalma noktası) satış oranlarının en yüksek olduğu, mağaza giriş holleri, ana arterler, gondolbaşı ünitesi, kasa önlerindeki çıkış alanı gibi alanlarda da spot dönemlerde genel kullanım amaçlı teşhir standlar da kullanma ihtiyacı duyarlar. Dökme Stand (bulk) teşhire uygun olan küçük ambalajlı, geniş bir tüketici grubunun gündelik hayatlarında sıkça kullandıkları hızlı tüketim ürünleri, doğru stand kullanımı ile yüksek satış yakalayabilir. Bu tip kullanıma en uygun stand tipi, muhtemelen Havuz Stand olacaktır.

 

Plastik Havuz Standlar

Üst kısmındaki ürün teşhir fanusu plastik vakum ya da enjeksiyon şekillendirme ile üretilen Havuz Standların alt kısmındaki plastik silindirik gövde, görsel alan olarak kullanılır. Aksi belirtilmedikçe görsel alanda folyo baskı kullanılır.
Havuz Standın en alt kısmıda yine vakum bir zemin, standın sağlam şekilde genişçe zemine tutunmasını sağlar.
Havuz Stand Ölçüleri
Havuz standların yükseklik ölçüleri genellikle standarttır. 60 cm. ana gövde görsel alan yüksekliği, 20-25 cm. havuz derinliği ve 30 cm. taban çapı ile üretilen Havuz Standların, 50 cm. ve 60 cm. olarak iki farklı fanus çapı opsiyonu bulunmaktadır.
Havuz Stand Fiyatları
Havuz Standı fiyatları, sipariş miktarı, ambalaj ve teslim koşulları, görsel baskı özellikleri gibi parametrelere göre değişir. Bunun yanında, Fanus Çapı da havuz stand fiyatına etki eder. Projenizle ilgili en doğru tasarım önerisi ve fiyat bilgisi için Doa Sense satış ekibinden bilgi edinebilirsiniz.
Havuz Standın Avantajları Nedir?
Tüketicilerin satınalma refleksleri ile ilgili yapılan bir araştırmada, tüketicilerin satış noktalarında dairesel tipteki ada tipi standların satın alma kararını kolaylaştırdığı tespit edilmiştir. Bunun yanında, mağazalarda insert ürünü gibi kampanyalı satışı olan ürünlerin genellikle Dökme Standlarda sergilenmesi, tüketici tarafında Dökme Standda satılan ürünlerin fırsat ürünü olduğu algısını desteklemektedir.
Bu sebeple Havuz Standlarda satılan ürünler genellikle “kapanın elinde kalan” ürünler olur.
Havuz Standlarda Ne Tip Ürünler Sergilenir?
Havuz Stand kullanımına ilk başlayan ürün grubu ojedir. Kozmetik mağazaların kasa önlerinde Oje Standı olarak kullanımı yaygınlaştığı için, Oje Havuzu adı, Havuz Standlar için jenerik isim haline gelmiştir. Bu nedenle in-store marketing sektöründe bu tip standlar Oje Havuzu olarak da bilinir.
Havuz Standlar Hangi Malzemeden üretilir?
Oje Havuzları plastik malzemeden üretilir. Şeffaf olan fanus kısmı Pet ya da polipropilen malzemelerden, termoform ya da enjeksiyon şekillendirme yöntemleri ile üretilir. Ana gövde ve alt taban, antişok, polistren, ABS gibi yüksek yoğunluklu plastik malzemelerden üretilir. Alt taban vakum şekillendirmeyle üretilir. Bu nedenle Oje Havuzu pazarında stand sektörünün yanında plastik endüstrisine de ait bir üründür.