Metal Stand

 • Metal Stand
 • Metal Stand
 • Metal Stand
 • Metal Stand
 • Metal Stand
 • Metal Stand
 • Metal Stand

Metal Stand

Metal Standlar

Metal Standlarla ilgili Temel Bilgiler ve Sektörel Özet

Stand sektöründe şirketlerin ve markaların en çok yatırım yaptığı stand kategorisi metal standlardır. Metal standlar, satış noktalarındaki dayanıklılığı, uzun ömürlü olması, elegant görünümleri özelliklerinin yanında, en ağır ürünleri yüksek oranda stoklayabilmeleri ve dış mekanda da kullanılabilmeleri özellikleri ile en çok tercih edilen standlardır.

Metal Standlar en çok hangi sektörlerde kullanılır?

Metal standlar, ürün ağırlığı fazla olan, gıda, meşrubat ve içecek, motor yağları, bitkisel yağlar gibi sektörlerin yanında, kozmetik, ilaç, elektrikli ev aletleri ve otomotiv sektörlerinde de yaygın olarak kullanılır.

metal stand sifar

Metal Stand fiyatları neye göre belirlenir?

Metal stand fiyatları belirlemeden önce, söz konusu standın tasarımının yapılması gerekir. Müşterinin talepleri, ürünün ambalaj özellikleri ve belirlenen ölçüler dahilinde yapılan tasarımın ardından, kullanılan malzemeler ve stand projesinde kaç adet metal stand üretileceğinin tespitinin ardından, metal stand malzeme maliyeti, işçilik süreleri ve kullanılacak üretim yöntemlerine göre metal stand fiyatları belirlenir.

Metal standların getirdiği avantajlar nelerdir?

Metal standlar, demonte standlar grubunda en rahat kullanılabilecek standlardır. Kolaylıkla demonte edilebilir hale getirilebilirler. Metal standlar çok ağır yükleri kolayca taşıyabilecek şekilde tasarlanabilirler. Yüksek adette üretimi planlanan stand projelerinde kısa zamanda proje teslimi yapılabilir. Örneğin 500 adet ahşap stand üretilebilecek sürelerde 5-10 bin metal stand üretimi yapılabilir.

Metal stand projelerinizle ilgili DOA SENSE satış ekibi ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Metal Stand Tasarımları ve Uygulama Örnekleri

Anadolu Tohum ve Milmorin Metal Tohum Standları

Sezonda yapı marketlerde kurulup, sezon sonunda sökülüp depoya kaldırılmak üzere tasarlanan stand senelerdir sahada sorunsuz olarak kullanılmaktadır.Sırt kısmında 5 X 5 sepet örgü tel bulunan standın rafları ve askıları yatayda ve dikeyde hareketlidir. Elektrostatik toz boya ile boyanan standların alın kısmında folyo plotter kesim uygulanmıştır.

 1. Pringles Metal Market Standı
 2. CamSil Temizlik Ürünü Standı

 1. Alligator Duvar Kağıdı Standı: Premium Filli Boya bayilerinde ve Alligator mağazalarında duvar kağıdı teşhir ünitesi olarak üretilen, siyah pütürlü boyalı Metal Stand.
 2. Kervan Metal Market Standı: Kervan’ın muhtelif ürünlerinin marketlerde bir arada kategori teşhiri için üretildi.

 1. Tombiş Metal Kuruyemiş Standı: Askıları yatayda ve dikeyde hareketli.
 2. DYO Metal Bayi Standı: DYO ürünlerinin bayilerde hacimli teşhiri için üretilen stand, demonte olarak sevk edilip bayilerde kurulmaktadır. Kısa sürede kurulumunun tamamlanabildiği standlar aynı zamanda çok ağır yükleri taşıyabilir.

Dunlop Metal Çizme Standı

Yıldız Çizme’nin bayilerine dağıtmak üzere ürettirdiği Metal Stand, her iki yüzünde de 4’er adet, toplamda 8 adet çizme sergileyebilmektedir. Stand demonte olarak tasarlanmıştır.

Slammer Metal Orta Alan Standı

Oyuncak ve çocuk aksesuarlarının bujiteri ve oyuncak mağazalarında teşhiri için tasarlandı. 3 sıra dönerli askı şeklinde planlanan standın her seviye rafı, kendi etrafında ayrı ayrı dönebilmektedir. Standın altındaki tel sepette dökme teşhir yapılmaktadır.

 1. Olivos Metal Stand: 15 adet askı ve alt kısmında bir adet dökme sepet bulunmaktadır. Yan görseller metal üzeri dijital baskıdır.
 2. Hünnap Metal Eczane Standı: Bitkisel ürünlerin ağır cam ambalajda muhafaza edilmesi ve satılması, üzerinde teşhirinin yapılacağı standın daha mukavim olmasını gerektirir. Bu nedenle eczanelerde Metal Stand yoğun olarak kullanılmaktadır.

Askılar yatayda ve düşeyde hareketli ve demontedir.

 1. Western Silikon Mastik Standı
 2. Patos Metal Stand

Penti Metal Stand Örnekleri

Penti’nin Orta Doğu pazarında sahanın farklı özelliklerdeki ihtiyaçlarını yerine getirmek üzere tasarlanan standlar, standart modüllerle bir arada kullanılır. Gerektiğinde tezgah üzerinde kullanılabilecek modüller, üst üste eklenerek ayaklı stand haline getirilebilmektedir. Ayaklı stand iken gerekirse arkalı önlü askı takılarak Metal Ada Standı haline getirilebilir.

 1. GP Batteries Metal Ürün Standı
 2. BIC Metal Kırtasiye Standı

BIC Shop in Shop Metal Standlarından bir fotoğraf.