Tel Standlar / Wire Stands

  • Tel Standlar / Wire Stands
  • Tel Standlar / Wire Stands
  • Tel Standlar / Wire Stands
  • Tel Standlar / Wire Stands
  • Tel Standlar / Wire Stands
  • Tel Standlar / Wire Stands

Tel Standlar / Wire Stands

Tel Standların kullanım alanları

Tel standlar, metal stand kategorisinde yer alan, ama metal sac standlardan hem daha hafif hem de daha uygun bütçeli olmasının yanında dayanıklı gövdeleri ve satış noktalarında uzunca süre kullanılabilmeleri özelliği ile stand sektöründe yaygın olarak kullanılır.

Tel stand rafları, tel örgü yöntemiyle oldukça geniş şekilde örülebilir. Öyle ki, 40- 50 cm. yüksekliğinde, geniş ve derin tel sepet bir raf, muadili ahşap ve metal raflara göre hem çok daha hafif, hem de çok daha fazla ürün taşıyabilir. Düşük maliyeti ile de bir arada düşünüldüğünde, hacimli ve düşük fiyatlı ürün grupları başta olmak üzeri başta gıda sektöründe cips standı, kuruyemiş standı olarak yaygın olarak kullanılır.

Prizmatik formda olmayan ambalajlar satış noktalarında dökme stand içinde ya da tel sepetlerde sergilenir. Tek kullanımlık kahve ürünleri, kırtasiye ürünleri, kullan at traş bıçakları, kozmetik ürünler ve daha akla gelebilecek bir çok ürünün teşhiri için doğru çözüm TEL STAND olabilir.

Tel Stand Üretimi Nasıl Yapılır?

Tel stand üretiminde en yaygın yöntem kalıplı üretimdir. Daha önceden hazırlanmış, tel standın raflarını oluşturan tellerin birbiri arasındaki mesafelerin tanımlandığı kaynak kalıpları içine dizilen teller, çoklu punto kaynağı ile kalıp içinde kaynatılır. Bunun yanında Tel Stand üretiminde yüksek teknoloji de kullanılır. CNC otomasyonlu robot tel büküm cihazları ile tel stand için gerekli olan en amorf formlarda metal tel bükümleri yapılabilir. Bu cihazlar üretimde işçiliğin azaltılması yönünden çok yararlıdır, çünkü tel stand üretiminde işçilik maliyeti önemli bir faktördür.

Metal üretimi tamamlanan teller, en son elektrostatik toz boya ile boyanarak montaja ve grafik uygulama aşamasına hazır hale gelir.

Tel Stand Fiyatları neye göre belirlenir?

Maliyet analizine girildiğinde, tel stand maliyetini oluşturan ana maliyet kaleminin metal tel hammadde değil işçilik maliyeti olduğu görülür. Bu nedenle tel stand tasarımı yapılırken üretim esaslarının baştan dikkate alınması, daha sonradan ürünün maliyetinin kontrol altına alınması bakımından çok önemlidir.