Palet Eteği / Pallet Skirt

  • Palet Eteği / Pallet Skirt
  • Palet Eteği / Pallet Skirt
  • Palet Eteği / Pallet Skirt

Palet Eteği / Pallet Skirt

Palet eteği, in-store marketingde en yaygın kullanılan uygulamalardan biridir. Düşük maliyeti, hemen her noktada uygulanabilir olması, uygulama sonrasındaki geniş branding alanı ile palet eteği FMCG sektörünün vazgeçilmezidir.

Peki Palet Eteği alımı yapacak bir şirket nelere dikkat etmelidir?

  1. Palet Eteğinde kağıt gramajı

Palet eteği üretiminde kağıt gramajı çok önemli bir maliyet ve kalite faktörüdür. Bazı projelerde maliyet çok ön plana çıktığında, palet eteği maliyetini düşürmek için üreticiler daha düşük gramajlı ürünler kullanabilir. Bu durum palet eteğinin sahada kolaylıkla yırtılmasına ve yapılan yatırımın günler içinde çöpe dönüşmesine sebep olabilir.

2. Palet Eteğinde selafon kalitesi

Baskısı yapılan palet eteği, yine maliyet faktörleri nedeniyle çok düşük kalitede kaplama ile (selafon) kaplanabilir. Bu durumda palet eteğinin dayanımı yine azalmış olur. Bu nedenle palet eteği alımı yapacak şirket, selafon kalitesini teknik şartnamesinde doğru belirlemelidir.

3. Palet Eteğinde Oluklu üretim

Palet eteği kağıdı genellikle oluklu kağıt üzerine yapılır. Oluklu kağıt, palet eteğinin uygulandığı yerde daha rijit durmasını sağlar. Dalgalı yüzeylerde palet eteğinin kıvrılmasını engeller. Dolayısıyla palet eteği siparişlerinizde oluklu kağıt kullanımına özen gösterilmesi gerekmektedir.

Palet eteği siparişlerinizle ilgili daha detaylı bilgi için Doa Sense satış ekibimizle temasa geçebilirsiniz.