Raf Uygulamaları / Shelf Accessories

  • Raf Uygulamaları / Shelf Accessories
  • Raf Uygulamaları / Shelf Accessories
  • Raf Uygulamaları / Shelf Accessories
  • Raf Uygulamaları / Shelf Accessories
  • Raf Uygulamaları / Shelf Accessories

Raf Uygulamaları / Shelf Accessories

Raf Uygulamaları

Mağaza içi tanzim teşhir sistemlerinde bütçeye kıyasla en verimli geri dönüş alınan ürün gruplarından biri raf uygulamalarıdır. Markaya ya da ürüne yapılan tüm yatırımların neticesinde tüketici artık doğru reyonda, rafın önünde ve ürünle karşı karşıyadır. İşte tam bu en kritik satınalma anında, tüketicinin elini uzatıp ürünü alma kararını kolaylaştıracak, ürünün reyonda ayırt edici yönlerini vurgulayacak teşhir kompanentleri, o ana kadar yapılan marka yatırımlarının karşılığının alınmasını kolaylaştırır. Peki raf uygulamaları segmentinde yer alan ürünler nelerdir?

  1. Raf Tepsisi

    Rexona Raf Tepsisi

Raf tepsileri, rafta sergilenen ürünü muadil ürünlerden ayıracak, ürünü öne çıkaracak teşhir kompanentleridir. Ambalajı teşhire çok uygun olmayan amorf formlardaki ürünlerin de rafta daha dengeli sergilenmesini sağlar.

Raf tepsisi seti

Bazı ürünlerin form itibariyle ambalajları prizmatik şekillerde olmayabilir. Çok ince, uzun, geniş, kendi başına ayakta duramayan ürünler için raf tepsisi üretmek, hem ambalajın rafta ayakta durmasını sağlayacak, hem de rakiplerinin öne çıkmasını sağlayacaktır. Ürünlerin rafta düzgün ve düzenli durması satış oranını arttırmakta, şirketler ürünlerinin raflarda düzenli durması için reyon raf düzenleyici personeline ciddi bütçeler ayırmaktadır. Örneğin Unilever sahada her kanalda ürünlerinin teşhir alanlarında tam dolu olması için günlük nokta ziyaret sayısını sınırlandırmaktadır. Raf tepsisi kullanımı sahada personelin kaybedeceği zamanı kısaltacak, ürünler noktada daha göz önünde olacak ve satış oranları artacaktır.

2. Raf Çerçevesi

Raf çerçeveleri, yatırım yapılan ürünün raftaki yerini çerçeve içine alarak algılanırlığının arttırılmasını sağlayan ürünlerdir.

Ürünle ilgili kampanya, indirim, ürün ailesi ambalajının ayrı barkodla satışı gibi durumlarda raf çerçeveleri kullanımı uygun olacaktır.

Prospan raf çerçevesi

Raf tepsisi ve raf çerçevesi ürünleriyle ilgili daha detaylı bilgi almak ya da olası raf uygulaması projelerinizle ilgili satış ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Üretimden raf çerçevesi görüntüsü

Aşağıda, Ayarlanabilir Raf Çerçevesi örneği görüntlemektesiniz.