Folyo Baskı

  • Folyo Baskı
  • Folyo Baskı
  • Folyo Baskı

Folyo Baskı

Folyo Baskı

Dijital baskı sektöründe folyo, arkası yapışkanlı petrol bazlı bir malzemedir. Üzerine dijital baskı makinesi ile solvent, ekosolvent, su bazlı, latex ya da uv baskı yapılabilir. Folyonun altında bir tabaka yağlı kağıt vardır. Bu sayede bobinden açıldığında arkası yapışkanlı değildir ve sağa sola yapışmadan Folyo Baskı yapılabilir. Baskı –ve gerekirse- laminasyon işlemi tamamlandıktan sonra, Folyo Baskı düz bir yüzeye kolayca sıvanabilir. Folyonun bir zemine düzgün şekilde yapıştırılması işlemine sıvama denir.
Folyo baskı, sokaklarda kafanızı kaldırdığınızda ne kadar reklam yüzeyi görüyorsanız (avm reklamları, camekan giydirme, tabela, vitrin giydirme vb.) hepsine verilen genel addır.

Folyo Baskı fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösterebilir. Folyo baskıyı yapan makinenin amortisman maliyetleri, folyo baskının ve malzemenin kalitesi, kaç m2 folyo baskı yapılacağı gibi unsurlar folyo baskı metrekare maliyetini belirleyen ana etmenlerdir.
Doa Sense baskı parkurunda biri ekosolvent diğeri UV olmak üzere Folyo Baskı yapan iki farklı makine ile, her bütçeye uygun, kaliteli ve yüksek hızda Folyo baskı yapılmaktadır. Folyo baskı siparişlerinizle ilgili lütfen bizi arayın.